Letni koktajl arbuzowy

letni koktajl arbuzowy
wariacje_za_minimum

 

Słodkie lenistwo trwa u mnie nieustannie, letni sezon na arbuza również. Tym razem znowu coś na szybko i na zimno, czyli  letni koktajl arbuzowy. W  skład tego zimnego koktajlu właściwie wchodzi głównie arbuz i parę innych składników, zaskakującym mnie dodatkiem okazał się świeży ogórek. Koktajl jest pyszny i szybki  a przecież to latem  chodzi.

Składniki:

  • 1/4 arbuza
  • 1/2 dużego jogurtu naturalnego
  • 1 ogórek
  • 1 banan
  • 15 g malin zamrożonych
  • kilka listków rukoli

Wszystkie składniki wrzuciłam do wysokiego naczynia miksującego, po chwili całość gotowa do picia. Z użytych składników wyszedł mi litr zimnego, lekkiego koktajlu arbuzowego. Ponieważ  jakoś zupełnie zapomniałam zupełnie o zrobieniu kostek lodowych, dlatego wykorzystałam zamrożone kilka dni temu owoce sezonowe. Efekt zimna i orzeźwienia całkiem podobny, choć z kostkami lodu byłby mimo wszystko odrobinę zimniejszy.


 

Ten letni koktajl arbuzowy wyszedł niezły i orzeźwiający, ale subiektywnie uważam, że tego jogurtu mogłam dodać o połowę mniej, wówczas koktajl byłby gęściejszy. Nie dodawałam też ani cukru ani miodu ani też innego zamiennika cukru, ponieważ dla mnie wystarczyła słodkość z owoców. Ogórek w całości jest lekko wyczuwalny, a banana to w sumie mogłoby nie być. Takie moje luźne zapiski na przyszłość, do kolejnych koktajli.

 

Może Cię zaciekawić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *