Potrzebne wsparcie w odbudowie domu.Po pożarze. Nawet minimalne

Dzisiejszy wpis nie będzie o górach, książkach czy kulinariach. Będzie o potrzebie wsparcia, dla rodziny mojej przyjaciółki,której dom spłonął w pożarze. Kiedy jak i co potrzeba?

W nocy z 18 na 19 lutego spłonął dom Rodziny mojej przyjaciółki w podkrakowskiej Krzywaczce. Pożar błyskawicznie objął cały budynek. Na szczęście nikt z Rodziny nie ucierpiał – mama, siostra z mężem i dwójką dzieci zdołali uciec w tym, w co byli ubrani w tym momencie i znaleźli schronienie u życzliwych Sąsiadów. Niestety z uwagi na znajdujące się w domu butle z gazem i ryzyko wybuchu nie było mowy o ratowaniu nawet najpotrzebniejszych rzeczy – zimowych ubrań, sprzętów i mebli. 5-osobowa rodzina została w środku zimy bez niczego.

Na szczęście na miejscu błyskawicznie zjawiły się jednostki OSP Krzywaczka, PSP Myślenice, OSP Biertowice, OSP Sułkowice, OSP Bęczarka i policji, dzięki czemu pożar udało się opanować i ugasić. Niestety doszczętnie zniszczony jest parter i przyziemie budynku, spłonęły nawet drzwi i okna.

Nadzór budowlany po inspekcji wydał zgodę na remont budynku! To oznacza, że już wkrótce będzie można przystąpić do najpilniejszych prac.

Dlatego każde nawet minimalne wsparcie się liczy, aby mogli bezpiecznie wrócić do domu. A link do zrzutki =>>https://zrzutka.pl/zzc9xe#opis

Dodaj komentarz