Śniadanie na szybko z jajkiem

jajko sadzone na sałacie
jajko sadzone na sałacie
wariacje_za_minimum

Dziś śniadanie na bardzo szybko, jest lato czyli u mnie jest lenistwo.  A tym samym kolejna radosna wariacja na temat jajka. Ileż w końcu można jeść owsiankę nawet przygotowaną na milion sposobów, omlet..i tak naprzemiennie.  Dlatego właśniewykombinowałam sobie jajko sadzone, ale podane inaczej niż zwykle, a mianowicie na chlebie z sałatą. Pomysł na takie szybkie śniadanie powstał tym bardziej, że akurat miałam chleb, a jak ktoś czasami zagląda tutaj to wie, że zarówno chleb  jak i kanapki u mnie dość rzadko goszczą.  Więc dzisiaj śniadanie na szybko  chlebem i z jajkiem. Czasami patrzę na umieszczone dotychczas wpisy na moich wariacjach (a uzbierało się ich dotychczas trochę ponad sto) i mam wrażenie, że wariacje śniadaniowe jakoś rzadko się pojawiają, ale z czasem pojawi się ich więcej, taki  plan na przyszłość. Ale to z czasem, tymczasem  podaję składniki na przygotowanie śniadania na szybko z jajkiem.

Składniki na 1 porcję

  • 1 kromka chleba
  • 1 jajko
  • 1 liść sałaty
  • kilka listków rukoli
  • 6 g masła
  • sól, pieprz

I w sumie o czym tu pisać? Kromkę chleba, dzisiaj akurat użyłam orkiszowego, posmarować delikatnie masłem, umyć sałatę i rukolę. Na patelni rozgrzać masło, wbić jajko, oczywiście najlepiej tak, żeby żółtko się nie rozwaliło. Po kilku minutach mamy jajko sadzone. Na chleb kładziemy sałatę, trochę rukoli oraz jajko prosto z patelni. Posypujemy jeszcze po wierzchu rukolą, doprawiamy solą i świeżo zmielonym pieprzem. Kilka minut w kuchni i śniadanie na szybko z jajkiem jest gotowe.

Wariacja śniadaniowa na szybko z jajkiem wygląda przyjemnie kolorowo, jest smaczne, do tego szybkie i proste. A kalorycznie taka jedna porcja zawiera  201 kcal,więc nawet przy 2 porcjach wychodzi całkiem nieźle, a daje kopa i energie na kolejne kilka godzin, co przecież przetestowałam na sobie.

 

 

Dodaj komentarz