Koktajl owocowy

koktajl owocowy

Koktajl owocowy czyli szybki sposób wykorzystanie aktualnie posiadanych, sezonowych owoców. Zdrowy, dietetyczny do tego szybki i najczęściej jeszcze tani. Do przygotowywania przez cały rok, chociaż zauważyłam, że u mnie ochota na taki koktajl najczęściej pojawia się właśnie latem.

Składniki:

  • garść malin
  • 2 kiście ciemnych winogron 
  • 4 brzoskwinie
  • 1 duży jogurt naturalny
  • *opcjonalnie łyżeczka cukru

 

Przyznaję, że podczas przygotowywania swojego koktajlu  nie dodawałam do niego już cukru. Wychodzę z założenia, że owoce mają go w sobie dość i zupełnie nie trzeba tego poprawiać. Tak sobie myślę, że właściwie od kiedy przestałam słodzić herbatę, to do dzisiaj nie dosładzam prawie nic.  Kupiony 1 kg cukru w  moim przypadku wystarcza na bardzo, bardzo długo. Ale zawsze można sobie opcjonalnie łyżeczkę cukru dla smaku dodać. Mnie smakuje po prostu bez.

winogrona

Przygotowanie tej pysznej bomby witaminowej z winogron, malin i brzoskwiń trwa zaledwie kilka minut.  Owoce myję, a brzoskwinie pozbawiam pestek. Wrzucam wszystkie składniki do wysokiego pojemnika i miksuję na gładko blenderem I tyle. Koktajl owocowy przelewam do szklanek, wrzucając kilka kostek lodu. Cudownie orzeźwiający koktajl jest gotowy, mogę się nim powoli delektować, oddając przy tym słodkiemu lenistwu. Idealny przepis na lato.  Z podanych składników powstały akurat dwie porcje, z czego jedna zawiera tylko 230 kcal.

koktajl owocowy

 

 

Dodaj komentarz